english flagTo view prices in euros and order for delivery outside the Czech Republic, please click here.english flag
Logo
Nevíte si rady? Volejte:
8.00 - 17.00h
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. OBCHODNÍ PODMÍNKY
Blog
Jak vybrat velikost bot
17.01.2022
Jak vybrat velikost bot
Boty vás nikdy nesmí tlačit nebo omezovat. Boty je vhodné zkoušet s klasickou ponožkou, v plném zatížení a zašněrovaném stavu. číst celé
Kůže - výběr barev a vzorů
16.01.2022
Kůže - výběr barev a vzorů
Z následujících barev a vzorů si můžete vybírat pro zakázkovou výrobu. Vždy se jedná o kůže prémiové kvality. číst celé
I stélky do bot mají svoji životnost. Proč a kdy je měnit?
14.01.2022
I stélky do bot mají svoji životnost. Proč a kdy je měnit?
Po nějaké době používání je určitě potřeba stélky do bot vyměnit. Kdy stélky měnit? To je věc individuální. Záleží hlavně na tom, jak často v botách ... číst celé
Zobrazit všechny články
OBCHODNÍ PODMÍNKY

www.jenon.cz

Tento e-shop je provozován firmou Redline Partner s.r.o., Dukelská 3975, 760 01 Zlín, IČ 03386023, DIČ CZ03386023, Tel. 770 669 100, E-mail: info@jenon.cz

Uzavření smlouvy

Smlouva je uzavřena okamžikem, kdy na základě objednávky z Vaší strany vystavíme potvrzení z naší strany (dále jen „uzavření zakázky“). Výrobu provádíme na zakázku, tudíž se nejedná o prosté uzavření kupní smlouvy distančním způsobem, ale na základě Vašich přání (objednávky).  Po následném potvrzení z naší strany dojde k výrobě na míru. Jedná se tedy o dodávku zboží, které bylo upraveno podle přání zákazníka/spotřebitele nebo pro jeho osobu dle § 1837 písm. d), kdy nelze odstoupit od smlouvy ve 14ti denní lhůtě od dodání zboží a tudíž nelze uplatnit ustanovení občanského zákoníku o odstoupení od smlouvy uzavřené distančním způsobem dle § 1839 zákona 89/2012 Sb. občanského zákoníku.

Dodací lhůta

Výrobky z naší dílny dodáváme standardně do 30 dnů od zaplacení a dodání všech potřebných podkladů (např. obkresy chodidel u sandálů včetně všech potřebných mír a upřesnění barev). Při výrobních špičkách, či při nedostupnosti materiálu a dovolených se může dodací lhůta prodloužit. O průběhu Vaší zakázky se můžete informovat. Prosím, berte na vědomí, že prodloužení termínu z výše uvedených důvodů není důvodem pro zrušení zakázky a odstoupení od smlouvy. V případě, že potřebujete výrobek dodat dříve nebo v určité datum, kontaktujte nás, budeme se snažit vyjít vstříc. Můžete také žádat expresní zhotovení (za expresní vyřízení je účtován expresní příplatek). V některých případech není možno termín z provozních důvodů uspíšit.

Platba

Vzhledem k tomu, že se jedná o výrobu na zakázku, přijímáme výhradně platbu předem v plné výši. Platit lze převodem z účtu, nebo platební kartou. Popřípadě lze platit v hotovosti při objednání výrobku osobně u nás na dílně či provozovně ve Zlíně.

 

Doprava

Česká republika

Naše výrobky k Vám posíláme přepravní službou v ČR (budeme o odeslání zakázky informovat e-mailem). Lze také vyzvednout osobně u nás na dílně či provozovně ve Zlíně.

Evropská Unie

Posíláme také do vybraných států EU:Slovakia, Poland, Germany, Hungary, Austria, Romania, Bulgaria, Belgium, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Italy, Luxembourg, Netherlands, Portugal, Slovenia, Spain, Sweden and the UK.(budeme o odeslání zakázky informovat e-mailem) doručujeme službou PPL?

Kontrola po dodání

I přesto, že každý výrobek při výrobě i před odesláním pečlivě kontrolujeme, prosíme, abyste si výrobek po dodání pečlivě prohlédli a oznámili nám případné zjištění vady. Pokud zjistíte jakýkoliv rozdíl mezi skutečně dodaným zbožím a fakturou (v druhu, množství či ceně), prosím dejte nám vědět. Věc bude co nejdříve napravena. Pokud tak neučiníte do 3 pracovních dnů ode dne dodání (převzetí zásilky), budeme mít za to, že zboží bylo dodáno v pořádku a že všechny podmínky kupní smlouvy tak byly bezchybně splněny.

 

Reklamační podmínky

Odstoupení od smlouvy

Prosím myslete na to, že vlastní barevná varianta, nebo úprava zboží dle vašich představ je zakázkovou výrobou. Také všechny výrobky označené na našem webu jako zakázková výroba jsou zakázkovou výrobou dle zadání od zákazníka. Z tohoto důvodu nelze uplatnit běžné ustanovení o odstoupení od smlouvy při koupi zboží na internetu. Zakázku lze po dohodě zrušit, ale pouze do tří dnů od uzavření zakázky. V tomto případě peníze přijaté na náš účet budou vráceny v plné výši. Po uplynutí 3 dnů od uzavření zakázky není možno zakázku zrušit, ani od smlouvy odstoupit.

Kupující bere na vědomí, že nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím, od kupní smlouvy o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit.

Nejedná-li se o případ uvedený výše v článku Odstoupení od smlouvy obchodních podmínek či o jiný případ, kdy nelze od kupní smlouvy odstoupit, má kupující v souladu s ustanovením § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo od kupní smlouvy odstoupit, a to do čtrnácti (14) dnů od převzetí zboží, přičemž v případě, že předmětem kupní smlouvy je několik druhů zboží nebo dodání několika částí, běží tato lhůta ode dne převzetí poslední dodávky zboží. Odstoupení od kupní smlouvy musí být prodávajícímu odesláno ve lhůtě uvedené v předchozí větě. Odstoupení od kupní smlouvy musí kupující zasílat na kontaktní poštovní Adresu: Jenon leather, Seichertova 148, Uherský Brod 68801,  či výše uvedenou elektronickou adresu.

V případě odstoupení od kupní smlouvy dle obchodních podmínek se kupní smlouva od počátku ruší. Zboží musí být prodávajícímu vráceno do čtrnácti (14) pracovních dnů od odstoupení od smlouvy prodávajícímu. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, nese kupující náklady spojené s navrácením zboží prodávajícímu, a to i v tom případě, kdy zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou. Zboží je kupující povinen vrátit úplné, tj. včetně veškerého dodaného příslušenství, s kompletní dokumentací, nepoškozené, čisté, včetně originálního obalu, ve stavu a hodnotě, v jakém zboží převzal. V případě, že nebude zboží vráceno v originálním obalu a/nebo bude tento originální obal vrácen poškozený, vzniká právo prodávajícímu na úhradu za nevrácený a/nebo poškozený originální obal. Tato úhrada bude stržena ze strany prodávajícího z částky, která má být kupujícímu vrácena z důvodu jeho odstoupení od kupní smlouvy. Kupující odpovídá prodávajícímu za snížení hodnoty předmětného zboží, které vzniklo v důsledku nakládání s tímto zbožím jinak, než je nutné s ním nakládat s ohledem na jeho povahu a vlastnosti.

V případě odstoupení od smlouvy dle obchodních podmínek vrátí prodávající peněžní prostředky přijaté za zboží od kupujícího do čtrnácti (14) dnů od odstoupení od kupní smlouvy kupujícím, a to stejným způsobem, jakým je prodávající od kupujícího přijal. Prodávající je taktéž oprávněn vrátit plnění poskytnuté kupujícím již při vrácení zboží kupujícím či jiným způsobem, pokud s tím kupující bude souhlasit a nevzniknou tím kupujícímu další náklady. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, prodávající není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky kupujícímu dříve, než mu kupující zboží vrátí.

Nárok na úhradu škody vzniklé na zboží je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny.

V případech, kdy má kupující v souladu s ustanovením § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo od kupní smlouvy odstoupit, je prodávající také oprávněn kdykoliv od kupní smlouvy odstoupit, a to až do doby převzetí zboží kupujícím. V takovém případě vrátí prodávající kupujícímu kupní cenu bez zbytečného odkladu, a to bezhotovostně na účet určený kupujícím.

Je-li společně se zbožím poskytnut kupujícímu dárek, je darovací smlouva mezi prodávajícím a kupujícím uzavřena s rozvazovací podmínkou, že dojde-li k odstoupení od kupní smlouvy kupujícím, pozbývá darovací smlouva ohledně takového dárku účinnosti a kupující je povinen spolu se zbožím prodávajícímu vrátit i poskytnutý dárek.

Kupující bere na vědomí, že pokud zboží vrácené kupujícím bude poškozeno, opotřebeno či částečně spotřebováno, vzniká prodávajícímu vůči kupujícímu nárok na náhradu škody jemu tím vzniklé. Pro vyloučení veškerých pochybností je vrácená zásilka vždy otevírána pod dohledem kamery. Nárok na úhradu vzniklé škody je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny. 

Reklamační formulář naleznete zde

Informační list k obuvy

 

Záruka a reklamace

Zákazník je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u zboží v zákonem stanovené lhůtě 24 měsíců od převzetí. Na některé výrobky dáváme doživotní záruku. U takového produktu je na e-shopu i na kartě zákazníka uvedeno označení Doživotní záruka. Slovem „doživotní“ je myšlena přirozená životnost výrobku, ne konec života majitele či případných dědiců. Naše výrobky vyrábíme tak, aby měly delší životnost než výrobky běžné.

Na co se doživotní záruka vztahuje

Doživotní záruka se vztahuje na skryté vady materiálu či vady zpracování. Zejména prasklé šití či prasklé nýty a povolené lepené spoje.

Na co se doživotní záruka nevztahuje

Záruka se nevztahuje na běžné opotřebení výrobku, jako jsou oděrky, rýhy a škrábance způsobené ostrými předměty, průrazy materiálu vlivem neopatrného použití výrobku (pády na asfalt, kamení aj.) či ostrými předměty. Na skvrny od vody a jiných tekutin, vyšisování či změnu barvy sluncem a povětrnostními vlivy. Zašpinění vnitřní či lícové strany výrobku.

Useň neboli kůže je přírodní materiál. Díky tomu může mít každý výrobek lehce odlišnou strukturu, texturu či barevný odstín. Fotografie na obrazovce mohou být zobrazovány zkresleně vlivem nesprávné kalibrace monitoru, proto se mohou výrobky lišit barevným odstínem od fotografie. Je možné se za námi zastavit a vybrat si vše osobně.  

O kožené výrobky je nutno pečovat. Proto je ke každému výrobku přiložen lísteček s instrukcemi (naleznete je také na našem webu). Doživotní záruka se nevztahuje jak na běžné opotřebení výrobku, tak na vady způsobené špatnou nebo nevhodnou péčí.

Při reklamaci zašlete nebo přineste řádně zabalené reklamované zboží s přiloženou informací, co je reklamováno. Při zasílání reklamovaného zboží přes dopravní společnosti jej prosím zabalte do nepromokavého obalu odolnému proti protrhnutí. Doporučujeme předem zavolat nebo nám zaslat e-mail pro upřesnění detailů.

Lhůta pro vyřízení reklamace

Reklamace vyřizujeme vždy do 30ti dní ode dne přijetí reklamace. Za vyřízení reklamace se považuje i jeho odmítnutí. Po uznání a vyřízení reklamace Vám zašleme opravené či nové zboží na naše náklady.

V případě, že nebudeme moci lhůtu 30 dní dodržet, spojíme se s Vámi a věc projednáme osobně.

Informace ohledně ochrany osobních údajů naleznete ZDE

 

Platební údaje:

Číslo účtu / Account number: 2300656078 / 2010

IBAN: CZ5420100000002300656078

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Novinky z našeho blogu

Jak vybrat velikost bot
17.01.2022
Jak vybrat velikost bot
Boty vás nikdy nesmí tlačit nebo omezovat. Boty je vhodné zkoušet s klasickou ponožkou, v plném zatížení a zašněrovaném stavu. číst celé
Kůže - výběr barev a vzorů
16.01.2022
Kůže - výběr barev a vzorů
Z následujících barev a vzorů si můžete vybírat pro zakázkovou výrobu. Vždy se jedná o kůže prémiové kvality. číst celé
I stélky do bot mají svoji životnost. Proč a kdy je měnit?
14.01.2022
I stélky do bot mají svoji životnost. Proč a kdy je měnit?
Po nějaké době používání je určitě potřeba stélky do bot vyměnit. Kdy stélky měnit? To je věc individuální. Záleží hlavně na tom, jak často v botách ... číst celé
Slowfashion
13.01.2022
Slowfashion
V poslední době hodně skloňovaný výraz. Tuto filozofii spotřeby v Jenon leather velmi respektujeme. číst celé
Chci přednostně informace o soutěžích, akcích a novinkách.

 

sledujte nás na instagramu #jenon_leather

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz