english flagTo view prices in euros and order for delivery outside the Czech Republic, please click here.english flag
Logo
Nevíte si rady? Volejte:
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Může se hodit
  3. Něco o mě - Jan Pančocha
03.06.2019

Něco o mě - Jan Pančocha

Šperky nebo panty na dveře? Z kůže lze vyrobit prakticky cokoli.

Trápí mě celosvětový konzum a nekonečné generování šmejdů, které vydrží sotva týden používání a ve velkém se hromadí na skládkách. Nemám rád nové věci. Než si něco koupím, tak to většinou trvá a musí to být něco, co mohu používat několik let. Musím vědět, že se na produkt dá spolehnout. A to je jeden z hlavních důvodů, proč jsem chtěl založit značku Jenon leather.

 

"Je velmi vtipné sledovat,kam nás život vlastně zavede. Stačí se tomu nebránit, být otevřenýnovým možnostem. Řídit se instinktem, mít trochu štěstí, pozitivní přístup a nakonec se nestačíte divit, jak se to všechno zvrtne."

 

Moje první podnikatelská zkušenost

Mám vystudovanou hotelovku. Proto mi pravděpodobně otec v 18 letech svěřil dvě kavárny a sám po dlouhých letech podnikat přestal. Takže místo na vysokou jsem začal makat. A musímříct, že to nebylo vůbec lehké. O podnikání jsem osobně nevěděl skoro nic a najednou jsem musel začít řídit lidi, školit je, nabírat a vyhazovat. Jednat se zákazníky, dodavateli, řešit marketing, učetnictví, úřady a tak dále a tak dále.

A musím se přiznat, že ne vždy se úplně dařilo. Dokonce jsem jednou měl odstřiženou elektřinu, jelikož jsem neměl na zaplacení. Ale všechno jsou to zkušenosti a já byl mladý, tak jsem se rychle oklepal a jelo se dál.

Pokud máte kavárnu, hospodu, penzion nebo hotel, musíte v provozu trávit hodně času. Jinak to u služeb prostě nejde. Jestli si někdo myslí, že otevře hospodu a bude ji řídit od obrazovky počítače, tak se plete. Jistě se najdou výjimky, ale ty jenom potvrzují pravidlo. (Skvělá inspirace na toto téma je série dokumentů z produkce Netflixu jménem Chef's Table).

Bohužel jsem po osmi letech totálně vyhořel. Byl jsem na všechno sám a už jsem pozice kavárník měl prostě plné zuby. Co jsem měl jsem prodal a nechal se na rok zaměstnat.

 

Obchodování je můj život

V té době mě kamarád přemluvil, ať jdu dělat obchodníka D2D. Tedy podomní prodejce u jednoho českého operátora. A musím říct,že tehdy jsem se zamiloval do obchodování. Taky to byla brutální obchodnická škola. Každý den jsem měl cca 15- 20 schůzek se zákazníky a dalo se tedy experimentovat. Hltal jsem tehdy knihy o prodejních dovednostech, psychologii prodeje, řeči těla a spoustu další knih.Někdy i o dost diskutabliních praktikách prodeje. Prostě všechno. Nabyté vědomosti jsem využíval v praxi a zanedlouho jsem dostal na starost svůj vlastní prodejní tým.

D2D prodej už mi ale nestačil. Změnil jsem tedy místo a nastoupil opět v telekomunikacích,ale na pozici business obchodníka. Rozdíl mezi tím, že zazvoníte u někoho doma nebo u někoho ve firmě je zanedbatelný. Vždycky se nakonec bavíte s lidmi. Vypracoval jsem se na regionálního manažera a vybudoval jsem svůj vlastní obchodní tým. Práce mě bavila a po finanční stránce to taky nebylo špatné. Ale jak už to v korporátu chodí ( toto téma by vydalo na celou knihu a někteří by to těžce nesli ),moji nadřízení se po pěti letech rozhodli, že nepotřebují tým v našem regionu a byl konec.

 

Zpomalit a zamyslet se

Zrovna se mi narodilo moje druhé dítě,syn Matěj a tak jsem se rozhodl, že si dám na pár měsícůvolno. Věnoval jsem se rodině. Postavil jsem si hudební nahrávací studio a začal se znova zabývat hudbou. Postupně mi docházelo, že už jsem několik let neměl čas sám na sebe a že prodávání vzduchu, tedy služby mobilních operátorů, nejsou zrovna smyslem mého života. Dávalo mi větší smysl věnovat se odpoledne dceři, než do noci pracovat a vydělávat statisíce. Tedy to,že jsem tehdy přišel o práci,mě vlastně posunulo zase o kus dál. Ale abych si to uvědomil, musel jsem zpomalit a zamyslet se nad sebou.

 

 

Nová cesta 

Jelikož jsem od přírody neposedný, jako křeček na kokainu, nedokázal zahálet příliš dlouho. Co dál? Nechám se zaměstnat?

Raději jsem se spojil se svým dlouholetým kamarádem Ondrou a začali jsme etapu hledání. Založili jsme asi pět projektů včetně neziskovky,ale nakonec jsme se rozhodli, že začneme budovat něco, co nás opravdu baví a naplňuje.

 

Jenon leather - 100% česká ruční výroba

Pro mě je to práce snů a něco co mě nezkutečně baví. Design kožených výrobků a jejich realizace. Se zpracováním kůže mám v současné době už poměrně hodně zkušeností (první výrobek je z roku 2013) a pořád na sobě pracuji. Ondra je velmi zručný rytec kovů a své profesi se vždy věnoval, i když fakticky pracoval již dlouho v jiném oboru. Třetí do party byla Sju, která pro naši firmu navrhuje barefoot boty. Jsme velmi slibná trojka. V rámci zpracování kůže dokážeme prakticky cokoli a jako bonus je Ondra, který hravě zvládne vyrábět i zlaté šperky s diamanty. Těšte se, máme spoustu nápadů na krásné a kvalitní produkty, které vás budou zdobit dlouhá léta. Tak nás pečlivě sledujte!

S přátelským pozdravem Jan Pančocha 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chci přednostně informace o soutěžích, akcích a novinkách.

 

sledujte nás na instagramu #jenon_leather

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz